Pełna lista uczestników Konkursu i kolejność przesłuchań / ZMIANA

Warszawa, 23.07.2021 / aktualizacja 23.08.2021

Mamy przyjemność przedstawić pełną listę uczestników II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki wraz z numerami konkursowymi. Losowanie kolejności przesłuchań odbyło się 22 lipca 2021 roku w siedzibie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca pod przewodnictwem członków zespołu Cracow Golden Quintet - Laureatów pierwszej edycji Konkursu w 2019 roku. 

Wyniki losowania dostępne są w formie nagrań video: 

Losowanie kolejności – pianiści / Draw for the order of performances – pianists | MKMP 2021 - YouTube

Losowanie kolejności – zespoły kameralne /Draw for the order of performances – ensembles | MKMP 2021 - YouTube

W kategorii Pianiści wylosowano literę O, zaś w kategorii Zespoły Kameralne wylosowano literę T. Zatem jako pierwszy w kategorii Zespołów Kameralnych wystąpi zespół Tansman Trio w dniu 11 września o godz. 10.00, a w kategorii Pianiści jako pierwszy wystąpi Szymon Orliński w dniu 13 września o godz. 10.00.

Następni uczestnicy w obu kategoriach będą występować w kolejności alfabetycznej.

Pełna lista uczestników z numerami konkursowymi:

Kategoria Pianiści:

  1. Szymon Orliński (Polska)
  2. Ekaterina Richter (Rosja)
  3. Ivan Shemchuk (Ukraina)
  4. Mikołaj Sikała (Polska)
  5. Michał Karol Szymanowski (Polska)
  6. Tomasz Zając (Polska)
  7. Naoko Aburaki (Japonia)
  8. Jakub Cetnarowski (Polska)
  9. Weronika Chodakowska (Polska)
  10. Julia Dmochowska (Polska)
  11. Adam Mikołaj Goździewski (Polska)
  12. Carter Johnson (Kanada/USA)
  13. Ruslan Kazakov (Rosja)
  14. Krzysztof Kozłowski (Polska)
  15. Martyna Kubik (Polska)
  16. Maryia Muryhina (Białoruś)

Kategoria Zespoły Kameralne*:

  1. Tansman Trio (Polska)
  2. Trio Incendio (Czechy)
  3. Trio Legend (Polska)
  4. Veramo String Quartet (Polska)
  5. Airis String Quartet (Polska)
  6. Aleksandra Kuls i Marcin Koziak (Polska)
  7. Antarja Quartet (Polska)
  8. Artesania Piano Duo (Polska)
  9. As-SAI Piano Trio (Polska)
  10. Atem Duo (Polska)
  11. Biskupska I Fiszer Duo (Polska)
  12. Dobrowolski / Słapiński Duo (Polska)
  13. Duo Eufonico (Polska)
  14. Godziński Piano Duo (Polska)
  15. Iskrzycka & Miarka DUO (Polska)
  16. Kopiejek & Włoszczuk Piano Duo (Polska)
  17. Krasicka-Gajownik / Filek Duo (Polska)
  18. Książek Piano Duo (Polska)
  19. Kwartet smyczkowy „Op1” (Polska)
  20. Kwintofonia (Polska)
  21. Lewandowski / Ziomko Duo (Polska)
  22. Lux aeterna (Ukraina)
  23. Podorska & Słowikowski (Polska)
  24. Popko / Thieu Quang (Polska)
  25. Sedinum Piano Trio (Polska)
  26. Ślubowska / Słapiński Duo (Polska)

* W związku z rezygnacją z udziału w konkursie zespołów, zmieniła się numeracja przesłuchań.

Biuro Konkursu skontaktuje się niezwłocznie z każdym uczestnikiem, informując o szczegółach organizacyjnych i podając sposób kontaktu w sprawach związanych z uczestnictwem w konkursie.