Wyróżnienie - 1 500 euro

fot. Wojciech Grzędziński

Adam Mikołaj Goździewski

Zaproszenie do wykonania półrecitalu moniuszkowskiego na koncercie „Moniuszko fortepianowy" w ramach IV edycji Festiwalu w 2022 roku – ufundowane przez Jolantę Pszczółkowską-Pawlik, dyrektor festiwalu „Moniuszko na Trakcie Królewskim"

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach w klasie Anny Grzegorkiewicz-Ciesielskiej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się w klasie fortepianu Joanny Ławrynowicz-Just oraz Karoliny Nadolskiej, a także w klasie kameralistyki Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Jest laureatem szeregu międzynarodowych konkursów w Polsce, Estonii, Macedonii, Rosji, Słowenii, na Ukrainie i we Włoszech. Jako solista i kameralista koncertował w różnych miastach Polski, a także w Düsseldorfie, Genewie, Gifu, Hamamatsu, Mediolanie, Moskwie, Oslo, Paryżu, Szanghaju, Tallinnie i Tiranie.

Jego recitale miały miejsce m.in. podczas Festiwalu Chopinowskiego w Kartuzji Gaming czy Festiwalu „Chopin w Ogrodach Luksemburskich” w Paryżu. Nagrania jego występów transmitowało Polskie Radio, France Musique oraz Estońskie Radio i Telewizja (ERR). Zajmuje się również wykonawstwem historycznym – gra na klawesynie (w czym kształcił się pod kierunkiem Lilianny Stawarz oraz Aliny Ratkowskiej) oraz fortepianie historycznym. W dorobku posiada trzy płyty CD: Chopin Recital (2016), Chopin (2018) oraz Szymanowski, Klecki & Bargielski: Works for Violin & Piano (2020, wspólnie ze skrzypaczką Dominiką Przech). Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

PROGRAM

 Etap I 

·    Fryderyk Chopin 

Etiuda cis-moll op. 10 nr 4 

·    Moritz Moszkowski 

Etiuda F-dur op. 72 nr 6 

·    Witold Lutosławski 

Etiuda nr 1 z Dwóch etiud 

·    Zygmunt Stojowski 

Aspirations op. 39 

I. Vers l'azur

II. Vers la tombe

IV. Vers l'amour

 

Etap II 

·    Ludomir Różycki 

Italia op. 50 

I. Ave Maria

II. Campo santo

III. Dogaressa. Barcarolle

IV. La mort de Béatrice Cenci

·    Miłosz Magin 

Toccata, chorał i fuga 

·    Karol Szymanowski 

Fantazja C-dur op. 14 

 

Finał 

·    Ludomir Różycki 

I Koncert fortepianowy g-moll op. 43 

I. Allegro

II. Andante con moto

III. Allegro giocoso